Česky Deutsch
Drobečková navigace

Penzion Alešův Dvůr > Pro děti > Koupání a rybníky na Třeboňsku

 

 

 

 

Koupání a rybníky na Třeboňsku

V okolí našeho penzionu Alešův Dvůr

naleznete velké množství rybníků, ale také pískoven vhodných ke koupání.

Dovolená - Chlum u Třeboně - HejtmanKoupání a rybníky - TřeboňskoRybník Staňkov

Léto na Třeboňsku je i ideálním obdobím kempování, opalování a především koupání a užívání si vody. Třeboňsko je doslova vodním rájem v Čechách. Právě tady naleznete velké množství přírodních koupališť a rybníků. Hejtman, Staňkovský, Dvořiště, Tušť,Velký Řečický nebo Svět, to je jen malý výčet ze zdejší nekonečné vodní říše.

Milovníci „přírodního“ koupání, kteří dávají přednost klidu a poležení v trávě a ve stínu stromů, jistě ocení nádherné pískové pláže na obou březích řeky Lužnice (Stará řeka), stejně jako pískovny v okolí obce Vlkov. Zde se navíc můžou pokochat pohledem na jedinou písečnou dunu v ČR.

Jste-li zapřísáhlými vyznavači nudismu, i pro Vás se ve zdejším kraji najde místo, a ne jedno. Ať se již rozhodnete pro pláže bývalé pískovny Suchdol nebo pro ty na pískovnách u Veselí nad Lužnicí, jistě nebudete litovat. Vyrazit můžete dokonce přímo do města Třeboně na rybník Svět, kde již řadu let funguje tolerovaná a hojně navštěvovaná nudipláž.


Zkrátka nepřijdou ani příznivci krytých bazénů. Jeden se nachází v Borovanech, další jsou součástí lázeňských komplexů. V historickém centru Třeboně najdete Bertiny lázně, jejichž součástí je i nově vybudovaný vodoléčebný komplex s víceúčelovým rehabilitačním bazénem.

Nepřeje-li počasí, či jste-li v Třeboni mimo letní sezónu, určitě navštivte novýplavecký bazénový komplex v Třeboni. Vaše tělo si krásně odpočine v super-moderním Wellnesscentru Aqua viva, mj. s 25-ti metrovým bazénem i vodními atrakcemi. Proto děti určitě vemte sebou. Bazénové centrum naleznete v lázeňském areálu Aurory, v klidném prostředí rozsáhlého parku na břehu rybníka Svět.

Nechte se zlákat a vyzkoušejte třeboňské vody na vlastní kůži.

Máte-li po ruce Eura a chuť vyjet si pár kilometrů, zajeďte si do komplexu „Svět koupání“ Sole-Felsen-Bad v rakouském Gmündu. Je to v podstatě na rakouské straně Českých Velenic, a česky se tam domluvíte.

Text převzat z portálu www.trebonsko.cz

 

Penzion, levné ubytování, Hamr - Chlum u Třeboně, Třeboňsko, Třeboň a okolí, cykloturistika, na kolo,, silvestr, školy v přírodě.